صفحه اصلی / طراحی UX/UI

طراحی UX/UI

لورم ایپسوم متن

ما در این بخش اطلاعات جامعی را در مورد طراحی ui و ux به شما می‌دهیم تا بیشتر با این بخش از طراحی سایت آشنا شوید، پس تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.
اگر کمی با دنیای طراحی، مخصوصا طراحی وب آشنا باشید، بارها به عبارت ui و ux برخوردید، دو سر واژه‌ای که همیشه کنار هم می‌آیند.
اما معنی این‌ها چیست؟ اگر از دو نفر بپرسید که ui و ux چیست؟ ده‌ها جواب مختلف و متفاوت می‌شنوید.
بیشتر افراد، کسانی که ظاهریک وب سایت را طراحی می‌کنند ui/ux کار می‌نامند. اما این واقعا تعریف درستی است؟
در ادامه این مفاهیم را کامل‌تر توضیح می‌دهیم پس تا انتهای بخش همراه ما باشید تا بیشتر آن را بشناسیم.
 

طراحی UX/UI

لورم ایپسوم متن

Ui مخفف چیست؟

Ui مخفف عبارتUser lnterface Design به معنای طراحی رابط کاربری است.
در واقع ui، طراحی بخشی از وب سایت یا اپلیکیشن است که کاربر آن را مشاهده می‌کند و بیشتر به جنبه‌ی گرافیکی موضوع می‌پردازد.
اینکه ظاهرهر بخش به چه صورت باشد تا جلوه‌ی خوب و مناسبی به وب سایت دهد را طراح بخش ui مشخص می‌کند.
طراحی رابط کاربری به کمک گرافیست‌های سایت و برنامه نویس front-end پیاده سازی می‌شود.
طراحی رابط کاربری بسیار مهم است به این دلیل که کاربر مستقیما با آن ارتباط دارد و افراد معمولا به وب سایت‌هایی با ui ضعیف کمتر اعتماد می‌کنند و نرخ تعامل کاربران در این سایت‌ها پایین است.

تفاوت ui و uxدر چیست؟

همانطور که تا اینجا توضیح داده شده، این دو اصطلاح دو مفهوم متفاوت از هم دارند؛ اما در بیشتر مواقع توسط افراد مختلف با هم اشتباه گرفته می‌شوند.
در طراحی سایت و یا نرم افزار ui به ظاهر سایت می‌پردازند.
در صورتی که در ux هماهنگی طراحی با نیازهای کاربران را بررسی می‌کند و همین امر باعث وفاداری کاربران و همچنین بالا بردن نرخ تبدیل کاربر می‌شود.
این موضوع بزرگترین تفاوت ui و ux است.

برای این که مفهوم آن را بیشتر باز کنیم به سراغ یک مثال می‌رویم.
برای مثال ما می‌خواهیم بخش فیلتر محصولات را در وب سایت قرار دهیم تا کاربران با فیلتر کردن، به طور ساده تر محصول مشخصی را بیابند.
حتما تا به حال هنگام خرید اینترنتی ازاین فیلتر‌ها استفاده کرده‌اید.

در فیلتر اینکه ظاهرهر فیلد، نحوه نمایش گزینه ها و… چگونه باشد به طراحی ui ارتباط دارد؛ اما اینکه در این فیلتر چه گزینه‌هایی قرار داده شود تا کاربرد زودتر به محصول مدنظر خود برسد، بخش فیلتر محصول در کجای صفحه قرار بگیرد و… به ux ارتباط دارد.

طراحی رابط کاربری چیست ؟

می‌توان گفت که طراحی رابط کاربری بخشی از طراحی تجربه کاربری است، چون طی آن کاربر از طریق المان‌های طراحی، اجزا، رنگ‌ها و عناصر و تکنیک‌های طراحی رابط کاربری با عملکردهای محصول ارتباط برقرارمیکند.پس در واقع طراحی رابط کاربری بسیار ضروری و مهم است.
در واقع طی فرآیندطراحی رابط کاربری از طریق طراحی کردن المان‌های موجود در محصول با کاربر ارتباط برقرار می‌کنیم.
همانطور که گفتیم ظاهر و استایل محصول که با کاربر ارتباط برقرار می‌کند، رابط کاربری آن است.
در بسیاری از موارد رابط و تجربه کاربری بسیار شبیه به هم هستند؛ بنابراین توصیه می‌شود که طراحان حداقل با مباحثی ازقبیل کاربر پذیری و روانشناسی آشنایی اجمالی داشته باشند.

ui و ux چیست؟

Ux به معنای طراحی تجربه ی کاربری است که به احساسات و راحتی کاربر حین کار کردن با اجزای مختلف سایت گفته می‌شود و جوانب تعامل کاربر را با هر بخش در نظر می‌گیرد.
اینکه وب سایت ما طوری طراحی شده باشد که به راحتی هر بخش آن در دسترس کاربران قرار بگیرد و برای کار کردن با آن راحتی کاربر در نظر گرفته شود اینها همه مسائلی از طراحی ux هستند.

البته این فقط جنبه‌ای از طراحی ux بود. جنبه دیگر آن به هدایت کردن کاربر ارتباط دارد.اینکه ما کاربران را چگونه به صفحه‌ی دلخواه خود هدایت کنیم. اینکه کاربر چطور و چگونه اهداف ما را در وب سایت دنبال کند و…

مثال هایی از ux

1- در منو چه گزینه‌هایی قرار داده شوند.

2- باکس جستجو کجای صفحه قرار بگیرد.

3- بنرهای تبلیغاتی کجای صفحه سایت باشند.

سفارش طراحی ui و ux

در دنیایی که استفاده از فروشگاه‌های آنلاین و وبسایت‌ها در تعامل کاربران نقش مهمی را ایفا میکنند، شناخت راه‌هایی که باعث بهبود رابط کاربری کسب و کار با کاربر شود بسیار ضروری و مهم است.
در شرکت بین المللی پارتوکا با علم و دانش به روزی که در نتیجه کار با کسب و کارهای بین المللی در طراحی رابط کاربری و تجربه کاربری بوده، همواره تلاش کرده‌ایم با بهره گیری از پیشرفت‌های روز دنیا، بهترین خدمات را به کارفرمایان گرامی ارائه دهیم شما می‌توانید برای سفارش طراحی ui و ux سایت یا اپلیکیشن خود با مشاوران ما ارتباط بگیرید.

طراحی ui و ux

طراحی ui و ux وب سایت و اپلیکیشن شما مهم‌ترین جلوه از کسب وکار شماست و همچنین رابط کاربری وب سایت شما بیانگر تصویر برند شما است.
بدون شک مهم‌ترین و اولین قدم برای ورود به اینترنت، طراحی سایتی زیبا و معتبر است.
پس طراحی ui و ux وب سایت شما بسیار مهم است و از اهمیت بالایی هم برخوردار است. ما به خوبی میدانیم که چگونه بهترین طرح ui و ux را ایجاد کنیم تنها کافیست با ما در ارتباط باشید.

هزینه طراحی ui و ux

با توجه به طراحی حرفه‌ای طرح شما و استفاده از نیروهای متخصص برای اینکار هزینه‌ای که ما دریافت میکنیم کاملا مناسب است.
شما برای اطلاعات بیشتر و مطلع شدن از قیمت و هزینه طراحی ui و ux می‌توانید به شماره تماس‌های موجود در سایت مراجعه کنید و سفارش طراحی ui و ux خود را ثبت کنید

وظایف یک طراح رابط کاربری در پروژه‌های ui و ux:

1- طراحی رابط کاربری براساس شخصیت برند

2- طراحی رابط کاربری از دید کاربران و مشتریان

3- آنالیز کردن و توجه به داده‌های آماری در خصوص کاربران و لحاظ کردن آن‌ها در طراحی

4- راهنمایی جهت حرکت کاربر در مسیر درست هنگام کار با محصول

5- استفاده کردن از جلوه‌های حرکتی در طرح‌ها

6- هماهنگی کامل بین طراح تجربه کاربری و توسعه دهنده سایت یا اپلیکیشن

7- استفاده کردن از تعاملات در طراحی (به عنوان مثال برای رفتن نشانگر موس روی دکمه، رنگ آن چه تغییر کند.)

تاثیر ui بر بازدید سایت

با توجه به تاثیر ui در میزان تعامل سیستم و کاربر، می‌توان گفت که در موفقیت‌ وب سایت تاثیر زیادی دارد.
در واقع هر چه که انعطاف رابط کاربری بیشتر باشد، هدایت و حفظ کاربر به راحتی و سادگی امکان پذیرمی‌شود و در نتیجه با سایت ارتباط بهتری برقرار می‌کند.

باید دقت داشته باشید که سیستم مدیریت محتوایی قوی و یا تبلیغات گسترده فقط در صورتی کارآمد است که برای کاربر بتوانید تجربه خوبی را رقم بزنید؛ به این منظور در گام اول شما باید براساس آنالیز رفتار کاربرها، دریابید که کاربر در سایت شما چگونه رفتارمیکند و براساس آن شرایط را برای بهینه سازی سایت فراهم کنید.

کلام آخر

ما در کنار هم در مورد ui و ux اطلاعاتی را به دست آوردیم و شما دانستید که uxبه معنای طراحی تجربه ی کاربری است و به احساسات و راحتی کاربر حین کار کردن با اجزای مختلف سایت گفته می‌شود و جوانب تعامل کاربر را با هر بخش در نظر می‌گیرد.
همچنینui مخفف عبارت user lnterface Design به معنای طرحی رابط کاربری است و همچنین با تفاوت این دو آشنا شدید که این دو اصطلاح دو مفهوم کاملا متفاوت از هم دارند و همچنین از اهمیت ویژه‌ی آن‌ها نیز آگاه شدیم.
شما میتوانید برای سفارش طراحی ui و ux سایت یا اپلیکیشن خود به سایت پارتوکا مراجعه کنید و با تماس با تیم مشاوره ما در این باره اطلاعات بیشتری را کسب کنید.

نمونه کارهای خارجی

لورم ایپسوم متن _______

نمونه کارهای داخلی

لورم ایپسوم متن _______

سوالات متداول

لورم ایپسوم متن

داشتن یک سایت شخصی کمک می کند تا با به اشتراک گذاشتن دانش خود بر مردم تأثیر بگذارید و ارزشی را به آن ها انتقال دهید. هرچه محتوای بیشتری ایجاد کنید تاثیر بیشتری بر مخاطب می‌گذارید … حضور در شبکه های اجتماعی اهمیت زیادی دارد اما داشتن یک سایت شخصی اعتبار شما را به شکل قابل توجهی بالا می‌برد.

یک سایت شخصی به کارفرمایان کمک می کند تا شما را راحت تر پیدا کنند. داشتن یک سایت شخصی ، یک مزیت رقابتی برای شما محسوب می‌شود. داشتن یک سایت شخصی احتمالا باعث پیشرفت شغلی شما می‌شود. یک سایت شخصی به شما آزادی و خلاقیت برای طراحی فضای مورد نیازتان را می دهد. یک سایت شخصی از رزومه پویاتر است.

10 عنصر کلیدی که باید درسایت شخصی خود بگنجانید بیوگرافی شما نمونه هایی از کار شما گواهینامه ها اطلاعات تماس رزومه. … برند شخصی … نوشته ها و مقالات به روز …

مختصر بنویسید، چند جمله یا یک پاراگراف کوتاه برای معرفی خود کافی است. بر تجربه حرفه ای تمرکز کنید. از حقایق و ارقام استفاده کنید.

ارتباط با ما